stipriausi 2013info@taupalda.lt  

+37068906666     

Įsileiskite šviesą ir erdvę į savo namus!

 Šiuolaikinė įranga ir mūsų patirtis leidžia tai padaryti greitai ir taupiai

 

large DSC 0007  large DSC 0075  large IMG 2474 

 

Patalpų erdvinis išplėtimas mažinant pertvaras   

   Beveik du trečdalius gyvenimo praleidžiame namuose, todėl juose gyvenančiam žmogui labai svarbus racionalus ir funkcionalus erdvės išplanavimas. Dažnai senos statybos butų, ofisų išplanavimai neatitinka šių dienų savininkų poreikių. Senos statybos butuose dažniausiai būna mažos virtuvės ir vonios patalpos.  Turbūt kiekvienas žmogus, įsigijęs būstą, nori jį daugiau ar mažiau pakeisti. Darantieji radikalesnius pakitimus standartiniame bute, ar jau pastatytame name, nori turėti kuo erdvesnes, šviesesnes patalpas ir kuo mažiau nenaudingo ploto, koridorių. Taigi jeigu nutarsite virtuvę sujungti su svetaine, ar padidinti vonios kambarį,  gali tekti perstatyti ar visiškai išgriauti sienas. Norint  patobulinti  ir išplėsti erdves, įrengti naujas duris, koreguoti buto išplanavimą, neišvengiamai reikalingas sienų išardymas, išpjovimas ir jų sustiprinimas. Žmonės nesiryžo daryti radikalių būsto pakitimų, galvodami, kad tai labai sudėtingas ir ilgas procesas. Pastebime, jog šiuo metu vis drąsiau daromi būstų perplanavimai.

   Norėdami perplanuoti būsta, pirmiausia turėtumetė įvertinti, prie kokių pastato konstrukcijų bus liečiamasi: paprastų ar kapitalinių (laikančiųjų). Svarbiausia reikia žinoti, kad jei kėtinate kažką griauti,  tai daryti reikia profesionaliai,nes galite sugriauti visą namą.   Jei atliekant erdvės išplėtimą nesiliečiama prie nešančių pastato konstrukcijų, nereikalingi papildomi leidimai ir nėra su jomis susijusiu  išlaidų (išimtis istoriniams objektams). Leidimai reikalingi tada, kai liečiamasi prie kapitalinių (laikančiųjų) sienų, ar pjaunamos angos fasade. Šiuo atveju reikalingas projektas ir leidimas statybos darbams. Nuo atliekamų darbų sudėtingumo, priklauso ir projektavimo poreikis, bei leidimų išėmimas.  Prieš atliekant darbus būtina konsultacija su specialistais, kurie, įvertinę situacją,  pasiulys Jums geriausius sprendimus. Esant projektui labai svarbu, kad rangovas laikytusi projekte keliamų reikalavimų medžiagoms ir darbų eigai.

   Labai svarbu, kad darbus atliktų kvalifikuoti ir patyrę specialistai. Profesionalūs darbuotojai, atliekantys rekonstrukcijos darbus, padės išvengti nesusipratimų su kaimynais, draudimo kompanijomis, nepatirsite nuostolių dėl netinkamai ir nesaugiai atliktų darbų. Šiuolaikinės technikos pagalba galima per trumpą laiką ir minimaliomis išlaidomis pjauti sienas, angas, pertvaras, ar aukštinti, platinti jas. Plečiant erdves  naudojama įranga, kurios dėka neišsiskiria dulkės, jų kiekis būna minimalus. Darbai atliekami nesukeliant papildomų rūpesčių esamiems šeimininkams. Nebūtina iškraustyti  baldų iš patalpų, kuriuose atliekami darbai. Šeimininkų baldai, sienos nenukenčia, jas apsaugome uždengdami  plevėle arba įrengiant laikinus atitvarus. 


Darbai atliekami butuose, individualiuose namuose, pramoninėse patalpose. Dažniausiai klientų pageidaujami atlikti darbai:  

 •      vonios ir tualeto patalpų sujungimas išpjaunant pertvarą;
 •     vonios kambario (dėžutės išmontavimas) išardymas;
 •     virtuvės ir svetainės kambarių sujungimas įrengiant angą sienoje;
 •     angų suformavimas nešančiose sienose;
 •     mūrinių sienų, pertvarų, grindų  išardymas, pjovimas;
 •     specifiniai interjero sprendimai  įrengiant nišas sienose;
 •     naujų langų ir durų formavimas išorinėse sienose; betono pjovimas.

 

      Vienas iš pagrindinių būsto rekonstrukcijos espektų – tai patikimo rangovo darbams atlikti pasirinkimas. Renkantis rangovą reikėtų atkreipti dėmesį į:

 • patirtį – atlikti objektai, rekomendacijos;
 • naudojamą įranga - kokiu būdu tai atliekama;
 • laikas per kurį atliekami darbai;
 • turi teisę atlikti darbus (kapitalinės (laikančiosios) konstrukcijos).

     Šiuolaikinės technikos ir profesionalių specialistų pagalba nebereikia keisti būsto dėl nepatinkančio išplanavimo. Galite ir savo sename, pamiltame būste turėti šiuolaikiškas, šviesesnes erdves. UAB Taupalda padės sukurti erdvę jūsų namuose. Laukiame Jūsų! Dirbame visoje Lietuvoje!


UAB "Taupalda" siūlo šias paslaugas:

 • konsultacijos, patarimai patalpų rekonstrukcijos klausimais;
 • angų pjovimas, stiprinimas;
 • sienų pjovimas, griovimas;
 • angų paaukštinimas, išplatinimas;
 • sienų, pertvarų mūrijimas;
 • apdailos darbai po rekonstrukcijos.

Daugiau mūsų darbų rasite čia

Statyba   Remontas statybos darbai  sienu_griovimas  buto remontas
 large DSC 0298  sienu griovimas  patalpu pletimas  namo remontas  Sienu_griovimas

 

 

Mūsų kliento atsiliepimas:

Griovimo darbai palėpėje

Šiuolaikiniame būste neįsivaizduojame mažų kambariukų ir koridorių. Todėl labai dažnai remontuojant, rekonstruojant seną pastatą ar butą prireikia griovėjų pagalbos.

Erdvės sename būste gaunamos griaunant pertvaras. Jungiami kambariai ar net butai išpjaunat angas laikančiosiose sienose. Pats sudėtingiausias griovimo darbas, kuriam prireikia patyrusio konstruktoriaus skaičiavimų, yra angos perdangose.

Gyvenu stalininės statybos name, kuriame remontuodami būstus beveik visi gyventojai yra išgriovę daugiau ar mažiau pertvarų. Buvo įdomu palyginti, kaip praktiškai esant vienodoms sąlygoms skirtingai atliekamas šis darbas. O šiais metais name buvo galima lyginti net 4 butų pertvarkymus.
Klasikiniu atveju griovimui samdomi gana iškalbingos išvaizdos darbininkai. Dundesys ir dulkės griaunant kelias pertvaras netyla gerą savaitę. Dulkės koridoriuje storu sluoksniu nusėda ant visko, ką įmanoma padengti, sėkmingai skverbiasi ir į kaimynų butus. Po tokio proceso griovimo darbų tiek butų savininkai, tiek kaimynai laukia su didžiausiu pasibaisėjimu.
Tačiau galimas ir kitoks variantas. Kadangi mano bute griauti reikėjo ne tik pertvarą, bet padaryti praėjimą laikančiojoje sienoje ir – kas baisiausia - angą perdangoje, samdžiau profesionalus – įmonę, kuri užsiima šiais darbais. Ir ką manote – pasirodo, jei griovimo darbai atliekami tvarkingai ir profesionaliai, tame pat bute net gyventi galima. Šiukšlinas darbas buvo padarytas per dieną, dvi. Dulkių ir šiukšlių praktiškai nematėme ir nejutome.

 

Anga tarpaukštinėje perdangoje

1965 metų statybos namo dokumentacija pasimetė, neaišku, kaip padaryta perdanga, kokia jos laikančioji geba. Griovimo darbais užsiimančios įmonės UAB „TAUPALDA“ žmonės, apžiūrėję darbo vietą, pasikviečia konstrukcijų projektuotoją, kuris įvertina perdangos betono būklę ir kitą dieną pateikia brėžinį, kaip turėtų būti pjaunama anga ir kaip ji turėtų būti sutvirtinama. Situacija gana komplikuota - teks nupjauti po 4 metrus mažiausiai 2-jų perdangų blokų, ore liks kabėti mažiausiai po 2 metrus tų pačių blokų.


SVARBU

Jokiu būdu nebandykite aprašytos situacijos pritaikyti savo būste, kiekvienu atveju būtinai kvieskite konstruktorių.


Bet išeitis yra – anga yra greta laikančiosios sienos, kuriai galima perkelti dalį svorio. Kitos dalies perdangos svorio ant neaiškios būklės gretimų blokų nutarta neperkelti, o padaryti naują gelžbetoninę perdangą, kuri būtų įgilinta į laikančias sienas iš abiejų pusių.

 

1-1

Numatoma šioje perdangoje išpjauti angą. Nuvalius paaiškėja, kad vienas tarpas tarp perdangų išbetonuotas ir greičiausiai jame yra papildomos armatūros, jo nupjovimas gali susilpninti konstrukciją. Nutarta viename iš tarpų įrengti tvirtą gelžbetoninę siją atremtą į laikančiąsias sienas.

 

2

Apačioje įrengiamos masyvios laikančiosios konstrukcijos. Viršuje trupinami perdangos gabalai kris ant apačioje patiesto pakloto.

 

3

                                                            Plieninė armatūra suvirinama vietoje, įgilinama į laikančiąją konstrukciją 15 – 20 centimetrų.

 

4

                                                                                             Užpilamas betonas, vibratoriumi sutankinamas, užsipildo visi tarpeliai.

 

5

Angos pjovimas – pats dulkėčiausias darbas - padaromas per pusdienį, šiukšlės surenkamos į statybinius maišus ir išnešamos. Nurenkama dalis pastolių, paliekant kelioms savaitėms dalį, kuri laikys konstrukciją kol tinkamai sutvirtės betonas.

                                                                              

                                                                        Anga laikančiojoje sienoje

 Apskaičiavus apkrovas ir jas tinkamai paskirsčius, galima padaryti angas ir laikančiojoje sienoje. Prieš tai būtina konsultuotis su konstruktoriumi, o dabams atlikti samdykite profesionalus. Pernai Rusijos pietuose sugriuvo namas, kurio šeimininkas padarė butą erdvesnį savavališkai išpjovęs kelias laikančiąsias sienas. Manote tai išskirtinis atvejis? Klystate. Griovimo specialistai sakė tokių „ ant plauko“ kabančių sienų matė ir Lietuvoje. Mūsų meistrai dažnai tikrai nagingi, bet inžinierinių žinių daugumai trūksta.

Mano bute angos reikia laikančiosios sienos viršuje, tad viršutiniams aukštams žalos nebus. Tačiau ant laikančiosios sienos paguldyta stogo centrinio statramsčio atrama. Pažeidus atramą bus sumažintas konstrukcijos tvirtumas, todėl būtina patikimai sutvirtinti atramą. Geriausia tvirtinti su ankerine mase. Kaip tai daroma, rasite šiame straipsnyje.

Jei kas bandėte pjauti deimantiniu disku, puikiai žinote, kiek kyla dulkių. Tačiau jei prie diskinio pjūklo prijungiamas purkštuvas, dulkių beveik nebus. Darbus atliko UAB „TAUPALDA“ specialistai.

 

6

Nors pjauna du darbininkai, bet dulkių beveik nėra. Vienas pjauna diskiniu pjūklu, kitas didina slėgį vandens inde.

 

7

                                                  Tarpas sienoje išdaužomas perforatoriumi su kaltu. Šiukšlės surenkamos į maišus ir vėl jokių dulkių.

 

                                                                                Pertvaros griovimas

 Prieš 14 metų nusipirkęs butą, pertvaras jame grioviau pats. Mano kaimynai iki šiol pamena tą košmarą. Dabar, pasirodo, kad tai galima atlikti greitai, tyliai ir be masės dulkių. Žinoma, reikia kreiptis į šiuose darbuose besispecializuojančias įmones, kurių žmonės tą daro kasdien.

 

8

Perforatoriumi su kaltu atskeliamas gabaliukas po gabaliuko, nedideli gabalai krisdami nedunksi ir nekelia pavojaus apatinių butų gipskartonio lubų vientisumui.

 

9

Taupalda darbininkai dabus pradėjo ryte, per pietus pertvaros jau nėra ir dalis jos sukrauta į maišus. Kad dulkės nepatektų į kitus kambarius, specialistai pasirūpina daiktų ir būtinai durų uždangstymu, net jei durys uždaromos.

 

 

Sergejus Jeriomenko

Autoriaus nuotraukos

 

 

 

Originalumas, vadovų patirtis ir vizija, yra sėkmingo darbo šaltinis.

statybos

Rekvizitai

UAB „TAUPALDA“

Juodvarnių sodų 22-oji Nr.14,

LT-10235 Vilnius

Įm.k. 300600770

PVM mok. k. LT100003718310

Ats. sąskaitos:

AB bankas "Swedbankas" 

a/s LT737300010097074790 

AB DNB bankas

a/s LT884010051001783709 

Bendraukime